Fosforlu Bant

Fosforlu Bant

Fosforlu bant, karanlıkta yapay olarak aldığı ışığı yapısı sayesinde içine alarak ışık veren fotolümen pigmentlerine sahip PVC özelliğine sahip banttır. Karanlık ortamlarda yol bulabilmek için ideal bir çözümdür. Fosforlu bant aydınlık ortamda beyaz olup karanlıkta yeşil ışık rengi vermektedir.

Fosforlu bantların esnek ve kesilebilir özelliğinden dolayı kullanıcılara farklı kullanım imkanı sağlar. Gemiler, yatlar, oteller, hastaneler, endüstriyel yapılar, çocuk odaları, depolar vb. çok farklı alanlarda fosforlu özelliği sayesinde acil çıkış ve yön tayini görevlerinde kullanılabilir.

Yangınlar sonucunda oluşan duman yükselerek acil ışıklandırmaları örtebilir. Fosforlu bantlar yere yakın monte edildikleri için fark edilmeleri kolaydır. Acil durum yönleri, kaçış yönü fosforlu bantlar üzerindeki oklar ile belirlenir ve yangın deprem v.s ışıklar kesilmesi durumunda bantlar depoladığı ışığı dışarı yayarak kaçış için yön tayin eder. Elektrik devrelerinin acilde kesilmesi durumunda insanların karanlıkta dışarı çıkmak için yollarını kolayca bulabilmelerini sağlar. Elektrikler kesildiğinde bazı güç kaynakları devreye girene kadar kısa da olsa bir zaman geçebilir. Bu durumda fosforlu bantlar acil ışıklandırmayı destekler ve yön tayin etmek için insanları uyarır.

Ok İşaretli Fosforlu Bant

  • 4x10 metre
  • 8x10 metre
  • Fotolümen fosfor PVC bant.
  • Fosfor bant üzerinde yeşil.
  • 15 ila 30 dakika ışık alır 6-8 saat fosfor yapısını korur.
Bayimiz Olun Sizde Kazanın